Kilitli menülerin kullanımı için üye olup MORAT PUAN kullanmak gerekir..MORAT PUAN reklam videosu izlenerek ücretsiz olarak veya kullanım paketlerinden satın alınarak elde edilir.// Video reklam anlaşmalarımız sona erdiğinden bir süre reklam videosu izlenerek MORATPUAN kazanılamayacaktır.. || Saat 17.00 de ertesi günün verileri hazır olur.MORAT PUAN kullanarak faydalanabilirsiniz. Kullanım yaptığınızda 1 MORATPUAN hesabınızdan düşer ve 5 saat süre ile kilitli menüler açılır. Günün Sözü:

Önemli bir problemde yetkiniz olmadığı halde size danışılıyorsa ,kahramanlık yapmayın. Muhtemelen olaya çözüm değil,suçlu aranıyordur.

Erich FROMM

Galop Menüsü Kullanım Akışı

SEN YARIŞTIR / GALOPLARA GÖRE YARIŞTIR

Kullanımı oldukça basit ve yarışseverler için oldukça gerekli ve çok kullanılan bir menüdür.

Bu menümüzde tarih, şehir ve bakmak istediğiniz yarışı seçtiğinizde o yarışta koşacak atların, belirttiğiniz galop mesafesinde en iyi derecelerinin karşılaştırılması yapılmış olur. Bu sayede yarışacak atların en iyi galop performanslarını incelemiş olursunuz. Menüde bulunan kriterleri istediğiniz şekilde değiştirmek suretiyle işaretlediğiniz kritere göre yeni sonuç elde edebilirsiniz.

Bir sıralama elde ettikten sonra ;

  • UZMAN GÖRÜŞLERİNE GÖRE seçeneği işaretlenirse ; normal yaptırdığınız sıralamaya ilave olarak yarış uzmanlarının bu koşuya ait görüşlerini sormuşunuz demektir. Bu durumda uzmanların o yarıştaki atlara ilişkin görüşleri de devreye girerek yeni bir sıralama elde etmiş olursunuz.
  • KİŞİSEL İYİLEŞTİRME KATSAYISI seçeneği işaretlenirse ; normal yaptırdığınız sıralamaya ilave olarak kendinizin daha önceki tecrübelerinizi, takip atlarınızı , gözlemlerinizi de bu sıralamaya dahil etmek istemişsiniz demektir. Bu durumda hangi ata ait böyle bir düşünceniz varsa o atın yanındaki İYİLEŞTİRME KATSAYISINDAN 1 boy , 2 boy , 3 boy seçeneklerinden birisini işaretleyerek , işaretlediğiniz atın koşu derecesini iyileştirmek suretiyle yeni bir sıralama elde etmiş olursunuz..

Bu sayede önce atların en iyi galop derecelerini karşılaştırmış olursunuz, sonra da takip atlarınızı da devreye sokarak kendi görüşlerinizi de listeye dahil edebilirsiniz.